Warszawski festiwal pianistów jazzowych

pianista jazzowy logo grafik

Fundacja
jesteśmy organizatorem Warszawskiego festiwalu pianistów jazzowych

Warszawski Festiwal Pianistów Jazzowych zdobył sobie wśród miłośników jazzu szybko dużą popularność.

IV Ogólnopolskie Warsztaty Jazzowe w Pułtusku

IV Ogólnopolskie Warsztaty Jazzowe w Pułtusku

Koncert finałowy jaki odbył się w dniu 6 lipca 2004 w sali Domu Kultury w Piłtusku. Wystąpiło 7 zespołów które tworzyli uczestnicy warsztatów i big band prowadzony przez Aleksandra Mazura.
Rozmiar: 38868 bajtów Rozmiar: 40033 bajtów
Na IV Ogólnopolskie Warsztaty Jazzowe w Pułtusku organizowane przy współpracy MCKiS, zjechało w tym roku nadkomplet uczestników z całego kraju ( z zasady przyjmujemy 50 studentów). W tym roku mieliśmy zgłoszone 2 osoby na jedno miejsce, a osiem osób nadprogramowych to stali bywalcy zgłoszeni po terminie. W tym roku mogliśmy sfinansować w 90% udział 2-ch młodych ludzi w trudnej sytuacji materialnej.
Nasi studenci zakwaterowani byli:w nowym domu studenta WSH w pokojach dwuosobowych z łazienkami, Domu Gościnnym Instytutu Energetyki i kwaterach prywatnych.
Kadra wykładowców została zaangażowana w podobnym składzie jak w roku ubiegłym, z kierownikiem dydaktycznym Warsztatów, Aleksandrem Mazurem wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu na czele, który na naszych Warsztatach prowadził zajęcia z podstaw improwizacji i big band. Klasę trąbki prowadził Piotr Wojtasik, klasę saksofonu Maciej Sikała (jedyna zmiana w stosunku do roku ubiegłego), klasę puzonu Grzegorz Nagórski, klasę fortepianu poprowadził Wojciech Niedziela,klasę kontrabasu Jacek Niedziela a klasę perkusji Marcin Jahr. Mamy świadomość, że nasi wykładowcy to absolutna pierwsza liga polskich jazzmanów, a jednocześnie świetnych pedagogów ( Akademie Muzyczne w Katowicach i Wrocławiu) z zamiłowaniem do pracy z młodzieżą co nie jest rzeczą łatwą i oczywistą.
Dlatego koncert wykładowców, który odbył się drugiego dnia warsztatów w amfiteatrze Domu Polonii zgromadził sporą publiczność. Program Warsztatów jest bardzo intensywny: rozpoczynamy śniadaniem o godzinie 8,30, a kończymy o 22,30 po jam session czyli wspólnym muzykowaniu uczniów i nauczycieli lub prezentacją filmu muzycznego. Tak intensywna praca daje efekt w postaci koncertu uczestników warsztatów w szóstym dniu pobytu. Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły pracujące nad własnym programem, a jednocześnie większośc z nich uczestniczyła w próbach big bandu. Wynik tej pracy był taki, że w koncercie otwartym dla mieszkańców miasta jaki odbył się w Domu Kultury, reklamowanym afiszami i w miejscowej dwutygodniówce wszyscy otrzymali wielkie brawa od publiczności, która w 80% zapełniła salę pomimo, że repertuar nie należał do najłatwiejszych. Należy również wspomnieć o wspaniałej współpracy z Miejskim Domem Kultury kierowanym przez panią dyrektor Izabelę Ptak, jak również owocnej współpracy ze Szkołą Muzyczną Yamaha bez której tych warsztatów tak sprawnie nie udałoby się przeprowadzić.
Organizator i realizator IV OWJ w Pułtusku
Wojciech Kwapisz
Rozmiar: 32781 bajtów Rozmiar: 37523 bajtów Rozmiar: 35747 bajtów Rozmiar: 36305 bajtów Rozmiar: 38573 bajtów Rozmiar: 31841 bajtów Rozmiar: 38252 bajtów Rozmiar: 89870 bajtów

Niekoronowana miss z wykładowcami.

autor zdjęć: M. Karwański

Aktualności

Jedna zła wiadomość i wiele dobrych.
zła:
w 2008 roku Festiwal Pianistów Jazzowych odbył się po raz ostatni (jak na razie).
Wiele dobrych wiadomości:
Działalność Fundacji Debiutu Autorskiego nie została zawieszona, wciąż marzymy o przywróceniu festiwalu i jego jeszcze ciekawszej formule. Udało się nam do tej pory zaprezentować wiele wspaniałych gwiazd pianistyki jazzowej, Spośród laureatów konkursu "Debiuty" wyrośli już wspaniali artyści, sens konkursu sam się nam potwierdził.
Na razie obejrzyjcie archiwum wydarzeń.