Warszawski festiwal pianistów jazzowych

pianista jazzowy logo grafik

Fundacja
jesteśmy organizatorem Warszawskiego festiwalu pianistów jazzowych

Warszawski Festiwal Pianistów Jazzowych zdobył sobie wśród miłośników jazzu szybko dużą popularność.

JAZZ PIKNIK 2006

Kępa Potocka / Żoliborz /

24 czerwca (sobota)

BARTEK WEBER

Czołowa postać warszawskiego muzycznego undergroundu

Bartosz Weber

BARTEK WEBER - jedna z czołowych postaci warszawskiego muzycznego undergroundu. Doskonale wpisuje się w wielowątkowy, barwny, śmiały krajobraz niezależnego stołecznego muzycznego tygla. Wnosi do niego sporą dawkę humoru, nieco sowizdrzalskiego ducha. Liczba projektów - mniej lub bardziej stałych - w których maczał palce, jest długa. Począwszy od 'Primitivo', przez efemeryczny, improwizujący kolektyw 'Fotojondro' i inne powoływane ad hoc składy, udział w pierwszej edycji i debiutanckiej płycie 'Elektrolotu', po kowbojską groteskę pt. 'Mitch & Mitch'. Sztandarowa formacja Bartka to rewelacyjna 'Baaba'. Zespół wydał ostatnio nakładem wytwórni Lado ABC, album z remiksami pt. "Remixas Con Gas".

Bartweba wystepuje solo grając muzykę do spektakli i w duetach z pomoca zaprzyjaźnionych muzyków (m.bunio.s, Wojtek Mazolewski,), m.in. na festiwalach JAZ, Zdaerzenia oraz MS Stubnitz. Otrzymał nagrody za muzykę do niemych filmów z początku wieku "Nowa Scieżka" w Warszawie.

Pod nazwa 'bartweba' wydał płytę dla oficyny mik.musik - Bartweba - Superrityn (baa) rmxs. www.baaba.org W czerwcu 2006 premierę ma miejsce nowa płyta Baaby - podwojny album (cd + live dvd) pt. 'Poope Musique'

Aktualności

Jedna zła wiadomość i wiele dobrych.
zła:
w 2008 roku Festiwal Pianistów Jazzowych odbył się po raz ostatni (jak na razie).
Wiele dobrych wiadomości:
Działalność Fundacji Debiutu Autorskiego nie została zawieszona, wciąż marzymy o przywróceniu festiwalu i jego jeszcze ciekawszej formule. Udało się nam do tej pory zaprezentować wiele wspaniałych gwiazd pianistyki jazzowej, Spośród laureatów konkursu "Debiuty" wyrośli już wspaniali artyści, sens konkursu sam się nam potwierdził.
Na razie obejrzyjcie archiwum wydarzeń.