Warszawski festiwal pianistów jazzowych

pianista jazzowy logo grafik

Fundacja
jesteśmy organizatorem Warszawskiego festiwalu pianistów jazzowych

Warszawski Festiwal Pianistów Jazzowych zdobył sobie wśród miłośników jazzu szybko dużą popularność.

JAZZ PIKNIK 2006

Kępa Potocka / Żoliborz /

24 czerwca (sobota)

Labutis Quartet

Litwa / Lithuania

 
Vytautas Labutis saxes, synth
Oleg Molokoyedov kyboard, tp
Eugenijus Kanevicus db, b
Arvydas Jofe dr, e.perc

Jest to jeden z najdłużej działających zespołów na jazzowej scenie Litewskiej. Przez ponad 15 lat swojej działalności oprócz licznych koncertów w kraju grali na wielu festiwalach zagranicznych (Wiedeń, Moskwa, Lipsk ,Warna ,Paryż, Ateny - to ważniejsze z międzynarodowych wystąpień) otrzymując bardzo ciepłe recenzje od krytyków i publiczności.

Lider zespołu jest jednym z ważniejszych postaci Litewskiej sceny muzycznej, jest muzykiem wszechstronnym doskonale poruszającym się w różnych stylach, oprócz saksofonu gra na klarnecie basowym oraz instrumentach klawiszowych .Jest uważany za doskonałego lidera , oprócz tego działa jako pedagog oraz animator sceny jazzowej na Litwie. Swoją karierę muzyczną rozpoczął 1982 grając ze swoim mentorem doskonałym saksofonistą V.Chekasinem .Od tego momentu rozpoczyna się spektakularna kariera tego muzyka który w krótkim okresie czasu gra z najważniejszymi postaciami litewskiej sceny jazzowej , uczestniczy w projekcie Jazz Baltica Ensemble ( z D.Murrayem, N.Pedersenem, D.Bates,) Octet Ost III, East -West Vapirov Project, New European saxophone quartet i Moscow Compozers Orchestra. Z zespołami tymi koncertował na terenie całej Europy, Azji , Australii oraz Stanów Zjednoczonych. Oprócz niego w kwartecie występują doskonali muzycy znani na litewskiej scenie jazzowej.

Powrót do Piknik Jazzowy >>>

Aktualności

Jedna zła wiadomość i wiele dobrych.
zła:
w 2008 roku Festiwal Pianistów Jazzowych odbył się po raz ostatni (jak na razie).
Wiele dobrych wiadomości:
Działalność Fundacji Debiutu Autorskiego nie została zawieszona, wciąż marzymy o przywróceniu festiwalu i jego jeszcze ciekawszej formule. Udało się nam do tej pory zaprezentować wiele wspaniałych gwiazd pianistyki jazzowej, Spośród laureatów konkursu "Debiuty" wyrośli już wspaniali artyści, sens konkursu sam się nam potwierdził.
Na razie obejrzyjcie archiwum wydarzeń.