Warszawski festiwal pianistów jazzowych

pianista jazzowy logo grafik

Fundacja
jesteśmy organizatorem Warszawskiego festiwalu pianistów jazzowych

Warszawski festiwal pianistów jazzowych zdobył sobie wśród miłośników jazzu szybko dużą popularność.

JAZZ PIKNIK 2006

Kępa Potocka / Żoliborz /

25 czerwca (niedziela)

The Sound Office

The sound office

Żeński kwartet wokalny The Sound Office istnieje od czerwca 1996 roku. Inspiracje czerpie z brzmienia takich zespołów jak: Lambert&Henricks&Ross-Trio, Novi Singers, Singer Unlimited czy Manhattan Transfer. Styl i oryginalność próbuje osiągnąć m.in. poprzez wprowadzanie do znanych standardów partii solowych śpiewanych w języku polskim. Poza tym wokalistki wykonują utwory instrumentalne z repertuaru tak znanych orkiestr jak:Glen'a Miller'a, Count'a Basie'go czy Duke'a Ellington'a. Grupa próbuje własnych sił na gruncie kompozytorskim, aranżerskim i autorskim.

Zespół stworzyły studentki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod kierunkiem Aleksandra Mazura, kompozytora, aranżera i opiekuna artystycznego grupy. Kwartet brał udział w szeregu festiwali jazzowych m. in. Jazz nad Odrą, Music In Town w Hanowerze, Złota Tarka, Jazz Juniors, Era Jazzu, Harlem Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, Międzynarodowy Festiwal Wokalistów Jazzowych w Zamościu, 15th Jazz Standards Festival Siedlce, Blues Brothers Day, III Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN and CLASSIC w Nowym Sączu, Jazz Fest Brno, Achte Hildener Jazztage występując na jednej scenie z takimi gwiazdami jak: Abbey Lincoln, Bill Evans, Nnenna Freelon, The New York Voices.

W roku 2000 wraz ze styczniowym numerem Jazz Forum ukazała się debiutancka płyta kwartetu Moonlight Serenade nagrana m. in. z Triem Andrzeja Jagodzińskiego. Kolejne nagrania powstały w roku2000 i 2003 podczas koncertów w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

W listopadzie 2001 zespół otrzymał Grand Prix Jazz Melomani 2000 w Teatrze Wielkim w Łodzi w kategorii Nadzieja Polskiego Jazzu.

Od 2004 roku kwartet współpracuje z Big-Bandem Gustawa Broma, z którym to wystąpił m.in. na Festiwalu Jazzowym w Pradze.

W styczniu 2005, jako pierwszy polski zespół, grupa zaprezentowała się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu z programem kolęd na jazzowo. W tym samym roku wzięła udział w koncercie noworocznym Czeskiej Telewizji jako gość specjalny Karela Gotta.

Krytyka entuzjastycznie ocenia występy grupy na jazzowych festiwalach w kraju i zagranicą, podkreślając zgodnie kunszt wokalny i grację, bezbłędną intonację, miękki delikatny ton czy dużą skalę głosu.

Aktualności

Jedna zła wiadomość i wiele dobrych.
zła:
w 2008 roku Festiwal Pianistów Jazzowych odbył się po raz ostatni (jak na razie).
Wiele dobrych wiadomości:
Działalność Fundacji Debiutu Autorskiego nie została zawieszona, wciąż marzymy o przywróceniu festiwalu i jego jeszcze ciekawszej formule. Udało się nam do tej pory zaprezentować wiele wspaniałych gwiazd pianistyki jazzowej, Spośród laureatów konkursu "Debiuty" wyrośli już wspaniali artyści, sens konkursu sam się nam potwierdził.
Na razie obejrzyjcie archiwum wydarzeń.