Warszawski festiwal pianistów jazzowych

pianista jazzowy logo grafik

Fundacja
jesteśmy organizatorem Warszawskiego festiwalu pianistów jazzowych

Warszawski festiwal pianistów jazzowych zdobył sobie wśród miłośników jazzu szybko dużą popularność.

JAZZ PIKNIK 2006

Kępa Potocka / Żoliborz /

25 czerwca (niedziela)

Kasia Stankowska

Stankowska Kasia

Od momentu, kiedy zdobyła nagrodę specjalną na Festiwalu Jazz nad Odrą w 2000 roku,a później wygrała Konkurs Wokalistów Jazzowych w Zamościu podąża konsekwentnie obraną drogą.

O tym, że jazzowe śpiewanie do łatwych nie należy świadczy choćby fakt jak niewiele nowych nazwisk pojawia się w tej dziedzinie. Ten rodzaj wokalistyki nie polega tylko na śpiewaniu znanych jazzowych standardów, ale przede wszystkim na umiejętności improwizacji. Tę zaś sztukę Kasia opanowała do perfekcji, traktując swój głos jak instrument, posługując się przy tym techniką tzw. scatu.

Często bywa zapraszana do współpracy przez innych muzyków, a także można ją usłyszeć w roli solistki w Big Bandzie prowadzonym przez Aleksandra Mazura.

Występując w kraju i za granicą prezentuje publiczności nie tylko muzykę środka jazzu, ale równie często sięga po autorskie kompozycje śpiewane w języku polskim. Przykładem tego nurtu jest choćby płyta z piosenkami Władyslawa Szpilmana - bardzo entuzjastycznie przyjęta w Berlinie i Paryżu.

Kasia Stankowska zdobywa coraz większe uznanie na polskiej scenie jazzowej, czego potwierdzeniem nie są tylko sukcesy na konkursach jazzowych, ale przede wszystkim liczne koncerty w kraju i za granicą. W bieżącym roku ukaże się płyta, "passions" która jest aktualnie promowana przez artystkę.

Najczęściej Kasię Stankowską można usłyszeć w kwartecie, chętnie jednak wzbogaca skład o trąbkę lub saksofon.

Kontakt:
www.kasiastankowska.pl
kasiastankowska@poczta.onet.pl
tel. +48 501 357 542

Aktualności

Jedna zła wiadomość i wiele dobrych.
zła:
w 2008 roku Festiwal Pianistów Jazzowych odbył się po raz ostatni (jak na razie).
Wiele dobrych wiadomości:
Działalność Fundacji Debiutu Autorskiego nie została zawieszona, wciąż marzymy o przywróceniu festiwalu i jego jeszcze ciekawszej formule. Udało się nam do tej pory zaprezentować wiele wspaniałych gwiazd pianistyki jazzowej, Spośród laureatów konkursu "Debiuty" wyrośli już wspaniali artyści, sens konkursu sam się nam potwierdził.
Na razie obejrzyjcie archiwum wydarzeń.